Temel kural olarak aldığınız ürünü, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde https://longlongstory.com.tr/’nin düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. İade hususunda aşağıdaki prosedürler geçerlidir:

a) İade etmek istediğiniz ürünün iade sebebini açık bir şekilde belirtiniz.

b) İadesi istenen ürünün faturası kurumsal ise, kurumun ‘iade faturası’ kesmesi ve iade isteğine ek olarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, ‘İade Faturası’ kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

İadelerde geçerli genel şartlar şu şekildedir:

a) İadeler mutlak surette orijinal kutu ya da ambalajı ile yapılmalıdır.

b) Orijinal kutusu ya da ambalajı bozulmuş (misâl: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez), tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

c) İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (faturanın sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

d) İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda ürününüzü Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

e) Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum hususunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

İade işlemleri aşağıdaki gibidir:

a) İade isteği ile gelen ürünler öncelikle teknik ekibimiz tarafından incelenir, gerekirse de ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. İade isteği yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlem süreci 3 ilâ 7 iş günü arasında değişmektedir.

b) İade onaylandığı takdirde sistemimizdeki kayıtlı müşteri e-posta adresine ürünün ücret iadesi hakkında bilgilendirme gönderilmektedir. Müşteri dilerse ücreti tâhsil edebilir dilerse de hediye çeki oluşturarak site üzerinde farklı ürünler satın alabilir.